W dniu 5 grudnia 2017 na torze Pole-Position w Jankach odbyły się pierwsze łowieckie gokarty! Na krętej asfaltowej nitce rywalizowaliśmy o tytuły najszybszego. Zawody przyniosły kilka spektakularnych dzwonów, wiele wyprzedzań na granicy albo po za nią oraz ogromna dawkę pozytywnych emocji.

Na start

Na starcie stanęło 28 kierowców, w tym 4 reprezentujące płeć piękną. Doświadczeniem torowym różniliśmy się między sobą bardzo od starych wyjadaczy po zupełnych nowicjuszy dla których była to pierwsza wizyta na torze. Nasze wyścigi zdecydowaliśmy się przeprowadzić w pełni profesjonalnej wyścigowej konwencji, gdzie każdy miał 10 min na zapoznanie się z torem, następnie odbyły się 10 min kwalifikacje. W kwalifikacjach każdy walczył o jak najlepszy czas jednego kółka. To pozwoliło nam podzielić wszystkich startujących na 3 finały, z uwzględnieniem czasów, dzięki czemu w ostatniej rundzie każdy mógł ścigać się z osobami na swoim poziomie. Finał to już cream de la cream czyli wyścig na 10 okrążeń, gdzie czas jednego kółka nie gra roli, liczy się konsekwencja i regularność. Jeden błąd w wyścigu, może spowodować nieodwracalne konsekwencje i spadek z pierwszego na odległe miejsce.

Wyścigi finałowe

Po kwalifikacjach, w których walka odchodziła na całego i zdarzyło nam się zapominać, o żółtych flagach wymuszających ostrożną jazdę wyłoniliśmy obsadę finałów A, B i C. W wyścigach finałowych nie startowaliśmy z pit lane, a byliśmy ustawieni na torze zgodnie z osiągniętymi czasami, czyli najszybszy stał pierwszy, a 10 zawodnik na samym końcu. Na znak od starter, wszyscy ruszyli i rozpoczęła się najfajniejsza część zabawy, gdzie nie ma już niebieskich flag (ustąp szybszemu), a każdy daje z siebie maksa. Finały przyniosły kilka spektakularnych awansów, w tym największy jaki zanotował Szymek z 7 miejsca na 2 miejsce na pudle w finale B oraz niespodziewane spadki… Najszybszy zawodnik kwalifikacji zajął dopiero 3 miejsce w finale A.

Wyniki

Skoro były to zawody to czas przedstawić zwycięzców:

Finał A (Najszybsza grupa):

ZWYCIĘZCA (1 miejsce): Damian Wasilewski

2 miejsce: Paweł „Krzywy”

3 miejsce: Marcin Twarowski

Finał B:

1 miejsce: Paweł Bolek

2 miejsce: Szymon „Łowca Wrażeń” Zwoliński

3 miejsce: Łukasz Pietrzyk

 

Finał C:

1 miejsce: Kamil Sobolewski

2 miejsce: Emilia Cisłak

3 miejsce: Marian Ulicki

 

Najszybszą Kobietą na torze, zajmując 6 miejsce w finale A okazała Marta Molka, która przytarła nosa nie jednemu pewniakowi. Marta wielkie gratulacje 🙂

Podsumowanie

Pierwsze łowieckie gokarty na najfajnieszym torze w okolicy Warszawy mamy już za sobą. Nie obyło się bez radości, emocji ale i sportowych nerwów! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, przed zwycięzcami chylimy głowy. Jak się okazało nie taki wilk straszny i nawet będąc zupełnym nowicjuszem można czerpać radość ze wspólnego ścigania 🙂