Z jaką firmą kojarzą Wam się najbardziej ekstremalne zawody świata? Co przychodzi Wam na myśl, gdy myślicie o skoku z kosmosu, wyścigach Formuły 1 na kołach czy w powietrzu (Air Race) czy też wyścigi mydelniczek… Nam też na myśl przychodzi tylko jedno skojarzenie – RED BULL! Założona w 1984 roku, w Austrii firma od wielu lat propaguje wszelkiej maści sporty ekstremalne. Poniżej znajdziecie wybraną przez nas listę kilku najciekawszych Red Bull Events.

Podniebna Formuła 1 – Red Bull Air Race

Czyli wyścigi specjalnie przygotowanych samolotów, przemieszczających się z prędkościami ponad 370 km/h, gdzie przeciążenia dochodzą do 12g!!. W 2014 roku jedna z rund cyklu gościła w Gdyni. W tym roku w zawodach mamy swojego przedstawiciela Łukasza Czepiela.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Red Bull Air Race

Najtrudniejszy wyścig motocyklowy świata – Red Bull 111 MegaWatt

W tym roku na terenie gminy Kleszczów, w kopalni odkrywkowej węgla, po raz 4 odbyła się impreza Red Bull 111 MegaWatt. Jest to wyścig uznawany za najtrudniejszy, wśród wyścigów enduro (czyli przedzieramy się przez żwir, piach, przeszkody). W tym roku na starcie stanęło 1 000 zawodników, do finału zakwalifikowało się 500, zawody ukończyło… 30!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Red Bull 111 MegaWatt

Wyścigi płaskodennych motorówek na rzece Murray w Australii – Red Bull Dinghy Derby

Wyobraźcie sobie płaskodenną małą motorówkę, która pędzi z prędkości ponad 90 km/h, po wąskiej rzece, między konarami i wystającymi przeszkodami. Taki zawody organizowane są w miejscowości Renmark w Australii. Zobaczcie sami jak szalone to są zawody. Musimy kiedyś tego spróbować!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Red Bull Dinghy Racing

 

Podniebna akrobatyka na 25 m nad pokładem żaglowca – Red Bull Slackship

Zawody Red Bulla to nie tylko konie mechaniczne i prędkość, to również akrobacje wykonywane przez ludzi. Oczywiście jak przystało na markę propagującą ekstremalne przeżycia, nie są to bynajmniej akrobacje wykonywane na ziemi. Red bull Slackship to zawody na w akrobacjach na slackline które odbywają się na linie rozciągniętej między masztami Daru Młodzieży. Trzeba przyznać, że wykonywanie tego typu ewolucji wymaga nie tylko niesamowitej zręczności ale i odwagi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Red Bull Slackship

 

Jazda prawie figurowa na łyżwach – Red Bull Crashed ICE

Jeżeli jesteście zwolennikami zimowych szaleństw i uważacie, że umiecie dobrze jeździć na łyżwach, koniecznie zgłoście się do zawodów Red Bull Crashed ICE. Jednak zanim to zrobicie, sprawdźcie czy wiecie na co się porywacie. Crashed ICE to zawody dla prawdziwych kozaków, gdzie ubrani w pełne stroje hokejowe śmiałkowie ścigają się po wąskim torze, pełnych zakrętów, hop i spadków. W trakcie wyścigów często dochodzi do mniejszych i większych wywrotek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Red Bull Crashed ICE

 

Sprint na 400m… pod górkę – Red Bull 400

Uważacie, że 400 metrów to nie jest dużo, że z łatwością byście przebiegli taki dystans. To teraz wyobraźcie sobie, że na tych 400m, przewyższenie wynosi 200m i wbiegacie po zeskoku skoczni narciarskiej. Teraz już nie brzmi tak łatwo, co? Łowcy Wrażeń planują wysłać naszych etatowych biegaczy Szymka i Zarzyka by wygrali w naszym imieniu, któryś z takich biegów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Red Bull 400

 

Astronauta czy spadochroniarz – Red Bull Stratos

Na koniec zostawiliśmy event zorganizowany przez Red Bulla, który sprawił, że nic już nie będzie takie samo. Żaden sport ekstremalny nie wydaje się ekstremalny przy tym czego dokonał Felix Baumgartner, wyskakując ze specjalnie przygotowanego balonu na wysokości 39 045 m. W trakcie lotu, który trwał ponad 4 min, Felix osiągnął prędkość 1 357,60 km/h, czyli przekroczył prędkość dźwięku!!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Red Bull Stratos

 

[Gdzie] – Cały świat (sami sprawdźcie w wyszukiwarce Red Bull events )

[Kiedy] – Zima, wiosna, lato, jesień (pora roku nie jest ograniczeniem)

[Za ile] – Kibice mają wstęp darmowy