Jako Łowcy musimy czasami wybrać się na polowanie nowych wrażeń. Niezmiernie rzadko jednak bycie łowcą przybiera, aż tak dosłowną i bezpośrednią formę. Taką możliwość daje 3D Archery Path – strzelnica łucznicza.

Z łukami mieliśmy już do czynienia w ramach zajęć z japońskiej sztuki łuczniczej – Kyudo. Strzelanie z łuku oparte na ciągłym doskonaleniu i osiąganiu perfekcji to typowo japońskie podejście. Jako dla Leanowca, taka forma była dla mnie mocno interesująca. Natomiast brakowało w niej dynamiki. Ten dynamizm odnalazłem na ścieżce łuczniczej. Zmieniło to moje postrzeganie aktywności jaką jest łucznictwo.

3D Archery Parth to pierwsza w Polsce Ścieżka Łucznicza 3D. Strzelnica jest dostępna dla wszystkich zarówno tych początkujących jak i już bardziej zaawansowanych. Na początku przechodzimy przez, krótkie przeszkolenie, które umożliwia nam dalszą zabawę na ścieżce. Na strzelnicy, poza całkowitymi amatorami, można spotkać pasjonatów tego sportu trenujących do zawodów. Podpatrywanie ich techniki oraz łatwości strzelania daje dużą przyjemność. Przy odrobinie szczęścia mogą uchylić nieco rąbka tajemnicy o tym fascynującym sporcie.
Bardzo dziękujemy 🙂

Po krótkim instruktarzu strzelanie jest dość proste. Należy stanąć bokiem. Łuk trzymać wyprostowanym, ale bez zbyt mocnego przeprostu łokcia – to podobno boli. Naciągnąć cięciwę trzema palcami nie trzymając przy tym strzały. Spokojnie puścić palce celując w odpowiedni punkt. Jak się okazało kluczowa jest tu aktywacja odpowiednich mięśni pleców.

Ścieżka łucznicza 3D składa się z kilku punktów, w których rozstawione są makiety zwierząt. Naszym zadaniem jest trafienie w cel z odpowiedniej odległości. Dla bardziej zaawansowanych nie chodzi jedynie o zwykłe „ustrzelenie” celu. Na każdej makiecie znajduje się niewielka tarcza, której trafienie daje nam dodatkowe punkty. Zgodnie z regułami panującymi na zawodach do każdego obiektu mamy szanse strzelać 3 razy. Liczy się precyzja oraz utrzymanie odpowiedniej odległości. Wszystko ma charakter w pełni bezkrwawych łowów.

Dla wszystkich tych, dla których ścieżka nie będzie wystarczająca, istnieje możliwość przejścia na jej kolejną część, jaką jest strzelanie w podziemiach oraz strzały z dalszej odległości do narysowanych postaci kosmitów. Muszę przyznać, że strzelanie z ograniczoną widocznością było intrygującym doznaniem.

Jak nam zachwalano, łucznictwo kształtuje koncentrację, relaksuje głowę oraz wzmacnia nasze plecy nadwyrężone przez wielogodzinne siedzenie przy komputerze. Przy okazji umożliwia poznanie ciekawych ludzi i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Coś czuję, że za jakiś czas wybierzemy się na zawody łucznicze, ale wcześniej będziemy musieli trochę więcej potrenować.

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć o fascynującym świecie łuków polecamy film War Of The Arrows.

 

🤔 [Ocena łowców] 4/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️⬜️

💲[Cena] 40 PLN za przeszkolenie i wejście na ścieżkę

🗺 [Gdzie] 3D Archery Path – Fort Blizne, Lazurowa 185A (strzelnica łucznicza oraz ścieżka 3D)

🕝 [Kiedy] Cały rok. Przed przyjściem należy dokonać wcześniejszej rezerwacji, bo inaczej można nie mieć możliwości skorzystania z atrakcji.