Jeżeli jeszcze nie znacie tego miejsca, podczas kolejnej wizyty we Wrocławiu musicie odwiedzić Kolejkowo!

Na dworcu Świebodzkim w sercu Wrocławia znajduje się niesamowita atrakcja. Swego czasu w Warszawie można było oglądać makiety kolejowe na Stadionie Narodowym, ale tam zdecydowanie brakowało atmosfery. Makieta była eksponatem w bezdusznej hali, do tego przystosowanym do transportu i wystawiania w różnych miejscach, przez co nie była w żaden sposób „związana” z tą lokalizacją. Zupełnie inaczej wygląda to w Kolejkowie.

Historyczny dworzec i stworzona z ogromną dbałością o szczegóły makieta tworzą spójną całość i bardzo przyjemne miejsce. Bardzo miło tu być, a sam budynek to tylko przedsmak. Podzielona na kilka tematycznych stref ekspozycja zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. W jej poszczególnych częściach  ruchome są nie tylko pociągi, ale też inne pojazdy i maszyny, w tym między innymi samochody poruszające się swobodnie po ulicach.

Na wybranych fragmentach można zobaczyć jak zmienia się miasto o różnych porach dnia, a wprawny obserwator znajdzie wiele ciekawych smaczków z bohaterami drugiego, a nawet trzeciego planu. Warto przyjrzeć się poszczególnym scenkom, a nawet tym co dzieje się we wnętrzach budynków – nawet poszczególne mieszkania są wyposażone i przedstawiają historie swoich mieszkańców.

Bardzo miło spędzicie czas, ale uwaga – dzieciaki nigdy nie będą miały dosyć! Przygotujcie się na trochę dłuższą wizytę 😉