Sytuacja, w której się znaleźliśmy daje się wszystkim we znaki. Praca, szkoła, siłownia, plac zabaw – wszystko trafiło do domu. Na szczęście to co umożliwia nam pracę zdalną jest też znakomitym źródłem inspiracji do odkrywania ciekawych form spędzania czasu – internet!

Skoro można dowiedzieć się jak naprawić pralkę, z pewnością da się znaleźć kilka pomysłów na spędzenie domowej kwarantanny.

EKSPERYMENTY

Dzieciaki uwielbiają eksperymenty – z resztą nie tylko dzieciaki. Fajnym rozwiązaniem są gotowe zestawy z odczynnikami, naczyniami i rozbudowaną instrukcją, w której znajdziecie nie tylko opis wykonania danego doświadczenia, ale również dowiecie się dlaczego tak się dzieje. Poza tym niektóre gadżety zwyczajnie trudno byłoby wykonać samemu.

 

Ale spokojnie, skaczące jajko, różne cuda proszkiem do pieczenia, wodą i świeczkami można zrobić bez specjalnego przygotowania jak chociażby tutaj home challenge. Pomysłów jest zatrzęsienie – polecam przy oglądaniu zapisywać ciekawe pomysły, żebyście mogli później do nich wrócić. Osobiście lubię też wyzwanie z prostym „wdmuchnięciem papierka” do butelki – może się to wcale nie okazać takie łatwe (najlepiej sprawdzi się butelka z szerszą szyjką).

 

Jeżeli po poprzednich zabawach zostało Wam kilka puszek, możecie pokusić się o odtworzenie dźwięku silnika V10. Pomysł tylko dla entuzjastów motoryzacji i rodziców, których dzieci mają dźwiękoszczelne pokoje. Instrukcję znajdziecie tutaj.

ZABAWY Z PAPIEREM

Na Netflixie rekordy popularności bije serial „Dom z Papieru”, tymczasem inżynierowie z Mazdy zaprojektowali papierowe  modele swoich samochodów, które możecie zbudować w domu – wystarczy kliknąć tutaj i wydrukować!

Z kolei dla miłośników maszyn latających polecamy budowę sprawdzonego modelu samolotu. Łatwo go zrobić, a lata naprawdę dobrze. Ta konstrukcja jest aktualnym rekordzistą na najdłuższy lot. Instrukcję wraz z próbą bicia rekordu możecie obejrzeć tu.

WYPIEKI

Prędzej, czy później będzie trzeba coś zjeść. Od czasu do czasu dobrze osłodzić sobie sobie trochę życie. Mazurek Babci Grażynki robi się bardzo prosto, nie wymaga wyszukanych składników, a dzieciaki mogą pougniatać ciasto. Dekorowanie to już kwestia fantazji, a smakuje obłędnie. Co będzie potrzebne:

  • 300 g mąki
  • 200 g masła roślinnego
  • 100 g cukru
  • 3 żółtka
  • cukier waniliowy
  • 400 g masy krówkowej

Wszystkie składniki ugnieść w jednolitą masę i wstawić na 30 min do lodówki. Schłodzone ciasto podzielić na dwie części i rozłożyć równomiernie, cienką warstwą na formie (standardowa blacha). Rozgrzać piekarnik do 180 stopni i piec przez 30 minut, a po ostygnięciu rozsmarować masę krówkową. Gotowe 🙂