Wybraliśmy się przetestować nową aktywność w Warszawie – rzucanie siekierami. Ekipa Axe Nation swój pomysł sprawdziła w Krakowie i teraz ruszyła na podbój stolicy. Może właśnie rzucanie siekierami stanie się nową aktywnością zestresowanych pracowników korporacji. My przez chwilę poczuliśmy się również jak kanadyjski drwal i wbiliśmy zaostrzone siekiery w bale drewna. Nasze wrażenia w dzisiejszym wpisie.

Zdjęcia wykorzystane dzięki uprzejmości Axe Natiom: https://axenation.com/pl/

Nasze wrażenia

Musze przyznać, że w pierwszej chwili do pomysłu rzucania siekierami podchodziłem sceptycznie. Dusza łowcy i wizja odreagowania w niecodziennej formie, przekonały mnie do odezwania się do ekipy Axe Nation. Już po pierwszym rzuceniu w tarcze zaostrzonym toporem, zrozumiałem dlaczego popularność tej aktywności w Krakowie nie jest przypadkowa.

Co prawda pierwsze rzuty kończyły się głośnym uderzeniem siekiery o podłogę… Cóż nikt z nas nie urodził się kanadyjskim drwalem. Chodź z perspektywy wyglądu najbliżej do tego jest Mięcie. 🙂 Już po kilku rzutach i pewnej praktyce, przyszła ogromna satysfakcja z wbicia siekier w tarcze. Tym większa gdy powtórzyliśmy to celując w sam środek tarczy, jak również przy skutecznym rzucie jednocześnie dwoma siekierami.

Na czym to polega

Zabawa jest bardzo prosta. Przychodzimy do klubu na Postępu 5. Wchodzimy na jeden z 5 wybranych torów i po krótkim przeszkoleniu – rzucamy siekierami do tarczy. Rzut powinien być wykonany z nad głowy aż do wyprostu ręki. Jeżeli zrobimy to prawidłowo siekiera w locie wykona obrót i elegancko wbije się w tarczę.

Cytując ekspertów z Axe Nation:

  • Umieść obie ręce na siekierze, dokładnie tak jakbyś trzymaj kij baseballowy. Upewnij się, że ostrze jest w pozycji pionowej.
  • Umieść siekierę z tyłu głowy i lekko się odchyl.
  • Pewnym ruchem wyrzuć siekierę przed siebie tuż przed zgięciem rąk

Punkty za rzut zdobywa się przy wbiciu siekiery w odpowiednie miejsce:
– Środek tarczy / Strzał w dziesiątkę (Bullseye) i czarna obręcz – 5 pkt
– Czerwona obręcz – 3 pkt
– Niebieska obręcz – 1 pkt
– Zielone punkty w rogach / Clutch – 7 pkt

Więcej zasad znajdziecie tutaj.

Samych sposobów rozgrywek do wyboru jest kilka. My zdecydowaliśmy się na najprostszy pojedynek na punkty – 5 rzutyów do tarczy, a suma punktów wyłania zwycięzcę.

Bezapelacyjnym zwycięzcą i okazał się Mięta!

Naszym zdaniem

Rzucanie siekierami okazało się super pomysłem na odstresowanie i nieprzeciętne spędzenie czasu. Sami nie zorientowaliśmy się kiedy minęła nam godzina. Na tyle nam się ono spodobało, że myślimy o zapisaniu się na ligę Axe Nation. Zwycięzcy mają szanse pojechać na finały do Kanady!

 

[Gdzie] Warszawa Postępu 5, Kraków Grodzka 46

[Kiedy] Cały rok – codziennie w godzinach 12:00 – 21:00

[Za ile] 250 PLN – wynajem toru na wyłączność dla maksymalnie 5 osób na 1,5h. Cena zawiera wypożyczenie siekier na czas rozgrywki oraz opiekę trenera Axe Nation. 180 PLN – wynajem toru na wyłączność dla maksymalnie 5 osób na 1.5h bez siekier