Długo oczekiwany, emocjonujący i mamy nadzieję, że inspirujący Otwarty Turniej Padla dla początkujących właśnie przeszedł do historii tego sportu w Polsce. Dzięki uprzejmości i współpracy z Polską Federacja Padla, Stowarzyszeniem Go Padel, Propadel, Łowcy Wrażeń współorganizowali zajęcia i zawody przyszłych zawodowców. Nam się podobało, a wszystkich uczestników zachęcamy do podzielenia się wrażeniami. Frekwencja dopisała i było Was ponad 40 osób, więc liczymy, że spotkamy się nie raz na nie jednym korcie.

Rozgrzewka

Aby podnieść temperaturę, pozbyć się resztek snu i pozostałości po piątkowej imprezie zaczęliśmy od profesjonalnej rozgrzewki. Nasz trener Rafał Barej stanął jak zwykle na wysokości zadania i przygotował specjalny zestaw ćwiczeń. Po mocnym starcie i rozgrzaniu nóg, żeby nie było za łatwo, w ruch poszły od razu ćwiczenia koordynacyjne i równoważne z piłkami tenisowymi. Wszyscy ambitni (czyli wszyscy) wzięli również udział w konkursie pod tytułem „krzesełko”. Czwórka najwytrwalszych finalistów (głównie finalistek) otrzymała zadanie premium od naszego wymagającego trenera. Utrzymanie pozycji podporu przodem (tzw. planka) tak balansując ciałem podczas kolejnych ćwiczeń w taki sposób, żeby piłka tenisowa nie spadła z pleców wcześniej niż konkurentowi. Gratulujemy zwyciężczyni i przekazujemy powszechny szacunek.

Darmowa lekcja

Po rozgrzewce przyszedł czas na darmową lekcje padla, kiedy to można było zapoznać się z rakietą, podstawowym ustawieniem, zasadami i uderzeniami pod okiem świetnych instruktorów Go Padel. Zupełnie szczerze, byliśmy pod dużym wrażeniem, jak szybko potrafiliście opanować podstawy.

Turniej

Po krótkim wprowadzeniu do zasad, przyszedł czas na zasadniczą część turnieju. Ze względu na frekwencję i dostępne 5 kortów, podzieliliśmy graczy na 2 grupy, które wymieniały się wg tabeli losującej głównego dowodzącego Macieja Naduka. Mamy pełną świadomość, że przyjęty system wprowadzał sporą przypadkowość dobieranych par, natomiast jak dobrze wiecie, szczęście w sporcie odgrywa szczególną rolę, tak więc zażaleń nie przyjmujemy.

Finał

W finale znaleźli się oczywiście Ci, którzy przekuli na swoją korzyść losowość rundy podstawowej i najbardziej efektywnie wykorzystali możliwości integracyjno-kooperacyjne napotkanych partnerów. Nie bez znaczenia, była oczywiście dogrywka na ścianie „shooting range” (nie wiem jak to inaczej nazwać) i bezbłędna celność i pewność rakiety. Zwycięzcom finału gratulujemy postawy, umiejętności i adaptacji, a przede wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę.

Podziękowania

Wielkie podziękowania należą się również wszystkim sponsorom, którzy zagwarantowali owoce, napoje, batony i nagrody dla zwycięzców turnieju, konkursów i losowań, przede wszystkim na ręce MINI Bawaria Motors WarszawaOwoce w Pracy, Polskiej Federacji Padla. Tymczasem zapraszamy do krótkiego wywiadu z Łowcami Wrażeń i na darmową lekcję padla.