Wiadomo, że dzieciaki najbardziej lubią zabawki dorosłych – telefon, komputer, samochód.. Co może być lepszego? A gdyby tak pobawić się w miasto 🙂

Przy głównej siedzibie Straży Miejskiej w Warszawie (ul Sołtyka 8) wasze pociechy i nie tylko będą mogły poczuć się jak uczestnicy prawdziwego ruchu ulicznego. Do dyspozycji jest odcinek drogi dwujezdniowej, odgrodzonej pasem zieleni, droga kręta, przystanki autobusowe, różne konfiguracje skrzyżowań z sygnalizacją świetlną oraz rondo. Wisienką na torcie jest przejazd kolejowy z potężnym szlabanem 🙂 Odpowiedni klimat zapewnia temu miejscu również tramwaj, który w dalszą podróż raczej już nie wystartuje, ale zdecydowanie nadaje charakter i urozmaica zabawę dzieciakom.

Nie tylko zabawa

Świetna zabawa jest tutaj połączona z ważną lekcją zachowania na drodze. Nie ma lepszej nauki niż ta zdobyta na własnych błędach, a wszystkie sporne sytuacje zawsze wyjaśnią, służący pomocą strażnicy miejscy, będący autorytetem w dziedzinie przepisów ruchu drogowego. W końcu jak ktoś w mundurze powie, co oznacza dany znak i kto miał pierwszeństwo w danej sytuacji to jakoś szybciej ta wiedza wchodzi do głowy, zwłaszcza w przypadku początkujących adeptów sztuki jazdy na rowerze.

W tygodniu na terenie miasteczka odbywają się egzaminy na kartę rowerową, natomiast weekendy są do dyspozycji wszystkich zainteresowanych – zarówno małych jak i tych trochę większych. Na miejscu istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów (nie ma ich dużo). Jest też sporo miejsca do spacerowania, także bez problemu można się wcielić również w rolę pieszego.

Jeżeli jeszcze nie znacie tego miejsca macie czas od kwietnia do końca października. Zdecydowanie warto spróbować. Przy sprzyjającej pogodzie w godzinach szczytu ruch bywa wzmożony, ale korków raczej unikniecie 🙂