Szukając aktywnych form spędzania czasu z dzieckiem, coraz częściej można spotkać biegi z przeszkodami, przygotowane specjalnie dla najmłodszych „zawodników” – jak chociażby popularny Runmageddon Kids. Być może niektórym z Was udało się zarazić dzieciaki taką formą aktywności, jeżeli jednak chcecie dopiero spróbować, zapewniając im przy tym dobrą zabawę i porządny trening pod okiem doświadczonych trenerów, warto zainteresować się ofertą specjalistów z tej dziedziny.

Jakiś czas temu trafiłem wraz z synem, wszędobylskim siedmiolatkiem, na trening prowadzony przez  grupę Gorillas OCR. Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko niezainteresowane, a w najgorszym wypadku znudzone – nie jest w stanie przejść 50 metrów bez marudzenia i potwornego zmęczenia. Kluczowym elementem w takim przypadku jest odpowiednie podejście do uczestników treningu, co przekłada się bezpośrednio na ich zaangażowanie.

Ania i Remek prowadzą bardzo ciekawe zajęcia dla aktywnych dzieciaków. Niedzielne spotkania w Parku Szczęśliwickim dają możliwość poznania i pokonania rozmaitych przeszkód terenowych. Przede wszystkim to jednak fajny trening i świetna zabawa. Nigdy wcześniej nie widziałem swojego dziecka biegnącego przez park tak długo z takim uśmiechem i bez narzekania 😉 On się po prostu rzeczywiście starał pracować jak najlepiej i zależało mu na dobrym wyniku. Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje też wpływ grupy rówieśników, chociaż to raczej nie rywalizacja, a wzajemna motywacja.

Trening na odpowiednim poziomie to jednak nie tylko wysiłek i zabawa, ale również szereg dodatkowych korzyści:

  • Młodzi zawodnicy (i nie tylko) wyrabiają sobie nawyk rozpoczęcia treningu od porządnej rozgrzewki
  • W trakcie zajęć poznają zróżnicowane ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu, uczą się wykorzystywać dostępne warunki
  • Poprawiają swoje wyniki i wzajemnie motywują się do działania
  • Trening zawsze kończy się rozciąganiem i obowiązkowym okrzykiem młodych goryli!

Myślę, że w bardzo wielu przypadkach będzie tak samo, że jak trenerzy pokazują ćwiczenia, odbiór jest zupełnie inny niż gdybyście chcieli przeprowadzić trening z dzieckiem samodzielnie. Poza tym to magiczne oddziaływanie grupy i świetna atmosfera zapewniona przez Anię i Remka sprawiają, że wszyscy po prostu mają ochotę ćwiczyć.